فروشگاه شما X

عکس و مشخصات انواع گلدفیش

 • ارسال شده در تاریخ : 5-02-1397, 14:26
 • توسط: admin
 • نظرات : 0
 • موضوع: ---
عکس و مشخصات انواع گلدفیش
گلدفیش ساراسا (Sarasa Comet)
گلدفیش ساراسا از دسته ی گلدفیش های تک دم است. ساراسا بومی کشور چین است. اما به علت تکثیر گسترده، اکنون در تمام کشور های جهان یافت می شود. گلدفیش ساراسا ماهی سخت جانی است. این ماهی دارای رنگ قرمز براق با تکه های سفید است.
آکواریوم مناسب برای گلدفیش ساراسا آکواریومی با حداقل حجم ۱۸۰ لیتر دارای کف شنی و تزئینات با تخته سنگ و گیاهان مقاوم است. این ماهی متناسب با حجم آکواریوم رشد می کند و در صورتی که حجم آکواریوم به اندازه ی کافی نباشد به رشد ماهی صدمه وارد خواهد شد. این ماهی علاقه ی زیادی به خوردن ریشه ی گیاهان نشان می دهد. لذا توصیه می شود که اطراف ریشه ی گیاهان با تکه های سنگ پوشانده شود. ساراسا قدرت سازگاری با دماهای متفاوت را دارد. این ماهی می توان در دمای ۲ تا ۳۰ درجه ی سانتی گراد زندگی کند. پی هاش ۶.۸ تا ۷.۲ برای این ماهی مناسب است.
ماهی نر با توجه به لوله ی مقعر خود قابل شناسایی از ماهی ماده است. در هر بار تخمریزی حدود ۱۰۰۰ عدد تخم تولید می شود که لارو ها پس از ۶ روز از تخم خارج می شوند. لازم است که لارو ها با غذاهای زنده ی کوچک تغذیه شوند. رنگ بچه ماهی ها تقریبا" پس از ۸ ماه ظاهر می شود.
گلدفیش ساراسا را می توان با غذاهای خشک بسته بندی شده که پروتئین آن ها بیش از ۳۰ درصد نباشد تغذیه نمود.
گلدفیش ساراسا با ماهی کوی و سایر گلدفیش های هم اندازه ی خود سازگاری دارد.
عکس و مشخصات انواع گلدفیش
عکس و مشخصات انواع گلدفیش
گلدفیش شهابی یا باله‌بلند
کامت Comet در اصطلاح به معنی شهاب یا همان ستاره دنباله دار است به‌همین خاطر در فارسی به گلدفیش شهابی معروف است.

گفته می‌شود که گونه‌ی شهابی را آمریکایی‌ها در سده‌ی هزار و هشتصد میلادی پرورش داده‌اند. به‌طوری که امروزه بیشتر مردم دنیا وقتی اسم گلدفیش می‌شنوند مدل باله‌بلند آن را در ذهن دارند. گلدفیش باله‌بلند یا شهابی بهترین گونه برای مبتدی‌ها است و به خاطر مقاومت و استقامتش می‌توان هم در آکواریوم و هم در حوض نگهدای‌شان کرد.

تنها فرق گلدفیش شهابی با معمولی اندازه‌ی دم آن است که بلندتر و خوش‌فرم‌تر است. گاهی طول دم به اندازه‌ی طول بدن ماهی است و این هب زیبایی ماهی می‌افزاید. دم ماهی کاملا چنگالی است و گوشه‌ها کاملا نوک‌تیزند. در مرغوب‌ترین گونه‌های بالغ که گاهی طول آن‌ها بتا بیش از ۱۲ اینچ می‌رسد، دم‌ برجسته و کاملا افراشته است و این به زیبایی ماهی می‌افزاید. البته در محیط آکواریوم بیش از ۱۰ اینچ رشد نمی‌کنند.

عکس و مشخصات انواع گلدفیش 
عکس و مشخصات انواع گلدفیش


گلدفیش شهابی در طیف‌های رنگی مختلف و کم‌نظیری یافت می‌شود مثل نقره‌ای و زرد و گاهی ترکیبی از رنگ‌های مختلف. حتی بعضی از آن‌ها رنگ متالیک دارند. و مانند گلدفیش‌های معمولی شناگران زبردست و چابکی هستند.

گلدفیش شهابی رشد و نمو خوب و تولیدمثل خبوی هم دارد به‌همین خاطر معمولا کاربرد تجاری دارند و در تمام ماهی‌فروشی‌های سرتاسر آمریکا و جهان به‌راحتی یافت می‌شوند

انواع مختلف گلدفیش ها شهابی

عکس و مشخصات انواع گلدفیش
عکس و مشخصات انواع گلدفیش
عکس و مشخصات انواع گلدفیش
عکس و مشخصات انواع گلدفیش
عکس و مشخصات انواع گلدفیش
عکس و مشخصات انواع گلدفیش
عکس و مشخصات انواع گلدفیش
عکس و مشخصات انواع گلدفیشعکس و مشخصات انواع گلدفیش

عکس و مشخصات انواع گلدفیش

عکس و مشخصات انواع گلدفیش


شابونکنعکس و مشخصات انواع گلدفیششابونکین که در لغت به معنی ابریشم زربفت سرخ است، نوعی گلدفیش مقاوم و تک‌دم با فلس‌های صدفی رنگ و نقش‌های موسوم به کالیکو است.

در واقع این ماهیان اصالتا ژاپنی را نخستین بار فردی به نام یوشیگورو آکی‌یاما با پیوند دو گونه‌ ماهی دمکین یا کالیکوی چشم‌تلسکوپی و گلدفیش معمولی پرورش داد.

استخوانبندی و ساختمان ظاهری شابونکین بسیار شبیه گلدفیش معمولی است: هردو بدن کشیده‌ و باله‌های متقارن و متناسب دارند.

به خاطر رنگ براق و صدفی فلس‌های این ماهی و نقش‌های روی بدن او آنها را در دسته ماهی‌های کالیکو هم قرار می‌دهند. در سرتاسر بدن این ماهی مخلوطی از رنگ‌ها و نقش‌های سیاه، خاکستری، آبی، قهوه‌ای، بنفش، سرخ و سفید و همچنین لکه‌های رنگی تیره دیده می‌شود که گاهی تا روی باله‌ها امتداد می‌یابد. شابونکین‌های آبی رنگ مرغوب‌ترند. بهترین شابونکین‌های آبی از طریق پیوند دو شابونکین آبی حاصل می‌شوند، اگرچه پیوند ماهی‌های برنزی متالیک با صورتی هم گاهی شابونکین آبی تولید می‌کند، و گاهی هم خاکستری زغالی.

شابونکین‌ها در ۲ دسته‌ی شابونکین لندن، بریستول قرار می‌گیرند که دسته‌ی دوم باله‌های بلندتر و چنگال مانند دارند.

شابونکین لندن همزمان با شابونکین آمریکایی در دهه ۱۹۲۰ تولید شدند. شابونکین بریستول بعدها با پیوند این دو دسته یعنی شابونکین لندن و آمریکایی به دنیا آمد.

شابونکن لندن
بدن و باله هایی شبیه گلدفیش معمولی دارد . آن باید قسمت های قرمز ، سیاه و زرد در طول لکه های سیاه بر پس زمینه ا ی به رنگ آبی درخشان داشته باشد . معمولا این رنگ آمیزی و لکه دار بودن بر باله های این ماهی خیلی جذاب امتداد می یابد .

عکس و مشخصات انواع گلدفیش
عکس و مشخصات انواع گلدفیششابونکن بریستول
ماهی باریک با باله های به خوبی رشد یافته ، به ویژه باله ی دمی بزرگ چنگالی شکل با انتهای مدور است . رنگ آمیزی آن با شابونکن لندن یکسان است .

عکس و مشخصات انواع گلدفیش
عکس و مشخصات انواع گلدفیشچشم حبابی
ماهى طلایى چشم حبابى حقیقتاً ماهى عجیب و غریبى است. کیسه هاى بزرگ و پر از مایع زیر چشم هاى این نژاد از ماهى هاى طلایى دو دم کاملاً مشخص هستند و به هنگام شنا تکان مى خورند. بقیه بدن تخم مرغى شکل و سطح پشتى فاقد باله است. رنگ بندى آن متغیر اما اغلب زرد نارنجى متالیک است. حباب ها در سن ۶ تا ۹ ماهگى رشد خویش را آغاز مى کنند و در دو سالگى به حداکثر اندازه مى رسند. این حباب هاى پر از آب آنچنان بزرگ مى شوند که جلوى دید ماهى را مى گیرند و حتى براى شنا نیز مزاحمت ایجاد مى کنند. به راحتى پاره مى شوند و دیگر رشد نمى کنند یا دوباره خیلى کند تشکیل مى شوند. علاوه بر این عفونت نیز مى کنند. به همین دلیل نگهدارى آن به مبتدیان توصیه نمى شود. بهتر است این ماهى را تنها و در آکواریومى اختصاصى نگهداشت و از به کار بردن وسایل تزئینى لبه تیز در آن خوددارى کرد.
این ماهی باله پشتی کوچکی دارد و با توجه شکل خاصی که دارد، سطح پشتی آن جهت حرکت مناسب است و حباب‌ها کاملا با اندازه و رنگ آن سازگار می‌باشد.

با توجه به محل اقامت ماهی، حباب‌ها ساختار ویژه خود را می گیرد و می‌توانند مناسب وضعیت ماهی و یا بسیار غیر قابل توجه شوند.

عکس و مشخصات انواع گلدفیش
عکس و مشخصات انواع گلدفیش
عکس و مشخصات انواع گلدفیش
عکس و مشخصات انواع گلدفیش
عکس و مشخصات انواع گلدفیش
عکس و مشخصات انواع گلدفیشعکس و مشخصات انواع گلدفیشعکس و مشخصات انواع گلدفیشرنچو Ranchu Goldfis 
نژاد رنچو بدن گرد و منحنی و فاقد بال های پشتی (زیاد)است.این نوع هم دارای تنوع رنگی بسیار زیادی است.این گیش به نام رنچو دارای خصوصیاتی منحصر به فرد است کمری خمتر که باعث شده است دم این ماهی به سمت پایین کشیده شده باشد

عکس و مشخصات انواع گلدفیش
عکس و مشخصات انواع گلدفیش
عکس و مشخصات انواع گلدفیش
عکس و مشخصات انواع گلدفیش
عکس و مشخصات انواع گلدفیش

عکس و مشخصات انواع گلدفیشعکس و مشخصات انواع گلدفیش

عکس و مشخصات انواع گلدفیش


گلد فیش چشم اسمانی
گلدفیش تلسکوپی با نام های گلدفیش چشم آسمانی و گلدفیش چشم اژدهایی نیز شناخته می شود. علت نامگذاری این ماهی با این اسامی، چشم های برجسته و بیرون زده ی ماهی است. گلدفیش تلسکوپی یکی از قدیمی ترین گونه های شناخته شده ی چینی است. گلدفیش تلسکوپی دارای تنوع رنگ زیادی است. رنگ هایی شامل قرمز- سفید، سفید پنبه ای و قرمز.

چشم این ماهی از ابتدای تولد دارای برجستگی نیست. بلکه پس از ۱ تا ۳ ماه این برجستگی به وجود می آید. هر چه چشم های این ماهی بیرون زده تر و متقارن تر باشد ارزش ماهی بیشتر خواهد شد.

گلدفیش تلسکوپی یک نمونه ی منحصر به فرد است که برای اولین بار در سال ۱۸۷۰ میلادی به بازار ارزه شد.

آکواریومی با حداقل حجم ۳۰ گالن همراه با گیاهان مقاوم سردسیری برای این ماهی مناسب است. ماهی گلدفیش به سادگی سنگ های کف آکواریوم را جابجا می کند و در صورتی که گیاهان آکواریوم به اندازه ی کافی مقاوم نباشند، ماهی به ریشه های آن ها صدمه وارد می نماید. دمای ۱۸ تا ۲۳.۵ درجه ی سانتی گراد و پی هاش ۶.۵ تا ۷.۵ برای این ماهی مناسب است.

گلدفیش تلسکوپی در زمان تولید مثل حرکات منحصر به فردی از خود نشان می دهد. این ماهی در هر مرتبه تخمریزی در حدود ۱۰۰۰ عدد تخم تولید می کند. لاروها پس از ۵ تا ۶ روز از تخم خارج می شوند. پس از جذب زرده ی زیر شکم لاروها لازم است که آن ها را با تکه های کوچک غذا تغذیه نمود.

لازم است که گلدفیش تلسکوپی را با غذاهای زنده و غذاهای خشک تغذیه نمود. در حدود ۳۰ درصد از رژیم غذایی این ماهی را باید غذاهای زنده تشکیل دهند.

گلدفیش تلسکوپی با سایر گونه های گلدفیش و برخی از لجنخوارها سازگاری دارد.

عکس و مشخصات انواع گلدفیش
عکس و مشخصات انواع گلدفیش
عکس و مشخصات انواع گلدفیش

<br style="font-family: Arial; font-size:
Tags
File engine/modules/userbox.php not found.

ارسال نظر

 • عکس خوانده نمی شود
  • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
   heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
   winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
   worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
   expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
   disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
   joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
   sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
   neutral_faceno_mouthinnocent

نظرات دیگران

در حال حاضر نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید !