فروشگاه شما X

فروش عمده انواع ماهی آنجل (فرشته ماهی)

 • ارسال شده در تاریخ : 5-02-1397, 14:26
 • توسط: admin
 • نظرات : 0
 • موضوع: خبرها
فروش عمده انواع ماهی آنجل (فرشته ماهی) با ارزانترین قیمت در شرکت ماهی گستران مهر کاشان
 ارسال به تمام نقاط خاورمیانه
شماره دفتر: 00983155536208
شماره فکس: 00983155511461
شماره همراه: 00989139623278
 


نام عمومی: Angel Fish

نام علمی: Pterophyllum scalare

ماهی آنجل یا فرشته ماهی دارای انواع متعددی است. در گروه سیکلیدها، آنجل یکی از زیباترین ماهی ها بحساب می آید و از طرفداران زیادی برخوردار است. آنجل باله بلند چیگلس، آنجل نیم تنه مشکی، آنجل ببری، آنجل سفید، آنجل مشکی، آنجل باله بلند دودی، آنجل باله بلند سفید هستند، که در ایران تکثیر و پرورش یافته اند و اکثر علاقمندان به این ماهی ها برای انتخاب ماهی های مولد خوب باید تعدادی از آنجل های جوان، شاداب، سرحال و بدون نقص باله ها و عضو را به صورت گروهی در شرایط عالی نگهداری کنند و از بین آنهایی که با همدیگر جفت می شوند برای تکثیر و پرورش جدا کنند. برای اینکار باید در روی هر دیواره آکواریوم چندین تکه سنگ به اندازه ارتفاع آکواریوم و به عرض ۵ سانتیمتر قرار داده شود. بطوریکه تکه سنگ با دیواره آکواریوم به صورت مورب و زاویه ای تقریبا ۵۵ به وجود آورد. آنجل ها محل هایی که دارای شیب است برای تخم ریزی انتخاب می کنند. ماهی های آنجل جوان معمولاً بین ۱۰ تا ۱۲ ماهگی بالغ می شوند و در آن موقع بین ۱۳ تا ۱۵ سانتیمتر طول خواهند داشت.

در یک گروه معمولاً آنجل ها برای انتخاب جفت حرکات و رقص های مخصوصی را انجام می دهند. با سرعت به طرف جفت مورد علاقه شان حرکت می کنند و بنظر می رسد به همدیگر ضربه وارد می آورند ولی اینطور نیست. ابراز علاقه و دعوت به جفت گیری و تمایل به یکدیگر را با این حرکات به نمایش می گذارند. ادامه این حرکات رقص ها و گردشهای سریع به چپ و راست بالاخره انتخاب جفت را دربرخواهد داشت زمانیکه اعلام قبول جفت گیری را نر و ماده با یکدیگر دادند. آن وقت جفت یکدیگر را پذیرفته و حرکات به شکل منظم و دقیق ظاهر می شوند. آنها به تمام نقاط آکواریوم سرکشی می کنند تا بالاخره مکان مناسب که معمولا یکی از آن تکه سنگ هایی است که به دیواره آکواریوم تکیه داده اید را بعنوان محل تخم ریزی انتخاب و شروع به تمیز کردن آن می نمایند.

ماهی های دیگر چنانچه دخالت کنند با عکس العمل شدید آنها مواجه خواهند شد و گاهی ضربه ای هم خواهند خورد. آنجل های جفت شده با لب های مکنده شان و لرزش های مخصوصی منطقه ای را بر روی تکه سنگ برای تخم هایشان بدقت تمیز می کنند در این حالت بهتر است به آرامی آنها را به یک آکواریوم آماده که از قبل تدارک دیده اید با همان تکه سنگ انتخاب شده جفت انتقال دهید. (اگر تعدادی تکه سنگ مشابه داشته باشید بهتر است چون موقعی که آن را خارج می کنید باید یک عدد دیگر برایشان قرار دهید تا از نبودن محل تخم های عصبانی نشوند) گاهی دیده شده است آنجل هایی با همدیگر جفت شده اند و محل های نامناسبی را انتخاب کرده اند. مثلا شیشه بخاری آکواریوم یا از این قبیل اشیا که در آن صورت اگر برای اولین بار تخم ریزی می کنند باید اجازه بدهید تخم هایشان را در همان محل بریزند. در غیر این صورت قهر خواهند کرد و مدت طولانی تخم ریزی نخواهد کرد. آنجل های جوان جفت شده اگر خوب تغذیه شوند معمولا ۱۵ الی ۱۸ روز یکبار تخم ریزی خواهند کرد. آنجل ها هم در موقع تخم ریزی لوله مخصوصی از بدنشان خارج می شود که معمولاً لوله تخمدان ماهی ماده حداکثر تا ۲ میلیمتر بیرون می آید و لبه ی آن گرد و پهن است و لوله اسپرم ماهی نر حداکثر تا ۱ میلیمتر بیرون می آید که لبه ی آن دوکی شکل و کوچک است. بعد از بیرون آمدن لوله ها، تخم ریزی در محلی که از قبل انتخاب و تمیز شده است شروع می شود. ماهی ماده با نزدیک شدن به صورت زاویه ای و با لرزش مخصوصی تخم هایش را به صورت زنجیر و ردیفی بر روی تکه سنگ می چسبانند. پشت سر آن ماهی نر فعالیت می کند و با رها ساختن اسپرم بر روی تخم ها آنها را بارور می سازد. بعد از حداکثر ۲ ساعت تخم ریزی تعداد زیادی تخم بر روی تکه سنگ چسبیده خواهد شد و در آخر، تخم ریزی تمام خواهد شد. بهتر است به آرامی تخمها را با سنگ به آکواریومی که دارای شرایط لازم و از قبل آماده شده است منتقل شوند و به جای تکه سنگ تخم ها که بر می دارید یک عدد تکه سنگ مشابه به جای آن قرار دهید که جفت آنجل از نبودن سنگ تخم ها عصبانی نشوند.

آب تخم ها باید دارای pHبین ۵ تا ۸ درجه باشد و دمای ۲۷ درجه سلسیوس مناسب خواهد بود. مقداری داروی متیلن آبی به مقدار ۰٫۱% به آب تخم ها اضافه می کنیم تا از هجوم و حمله ی قارچ ها به تخم ها جلوگیری به عمل آید. معمولا بعد از ۴۸ ساعت تخم ها باز و تبدیل به لارو می شوند و روی سنگ در حالی که با سر چسبیده به سنگ هستند، دم تکان می دهند و اصطلاحا گفته می شود تخم ها باز شده و در مرحله دم تکان دادن هستند. بعد از آن از سنگ جدا می شوند و همه ی آنها در یک گوشه ای از آکواریوم تجمع می کنند.

همانطوری که می دانید لاروها همراه با خودشان دارای کیسه زرده ای در زیر شکم شان هستند که تا سه روز از آن تغذیه می کنند. سنگ تخم ها را به آرامی  به خارج بیاورید در این مرحله بر اثر تجزیه پوسته تخم ها مقداری آب آلوده شده است مقداری از آب را با آب مناسب که از قبل آماده ساخته اید تعویض کنید تا علاوه بر تمیزی آب، لاروها شاداب شوند و کیسه زرده آنها بخوبی جذب بدنشان بشود. چنانچه آب آلوده باشد لاروها ضعیف و بی حال و سفید خواهند شد و کمرشان می شود و کیسه زرده آنها آب می رود و در نهایت تلف خواهند شد. (برای تهیه ی آب مناسب باید pHآب برای لارو آنجل بین ۳ تا ۵ درجه باشد و یک هفته آن را با فیلتر ذغالی فیلتراسیون کنید که در آن صورت آب شفاف و کریستالی خواهد شد و درجه حرارت را روی ۲۷ درجه سلسیوس ثابت نگهدارید و تغییر نداشته باشد).

بعد از جذب کیسه زرده، لاروها خیلی حریص غذاخوردن هستند و از صبح روز چهارم که دارای شنای آزاد شده اند می توانید به آنها غذای زنده و مقوی بدهید بهترین غذای زنده در این مرحله نوزادان میگو هستند. به همین منظور باید تخم میگوی نمکی را طوری تنظیم کنید که همزمان با نیاز لاروها آنها هم تبدیل به نوزادان میگوی تازه به دنیا آمده شوند تا بخوبی توسط لاروها قابل صید و خوردن باشند. چنانچه از نوزادان میگو که ۲۴ ساعت قبل از تخم درآمده باشند و آنها را استفاده کنید به دلیل بزرگ بودن نوزادان میگو لاروهای آنجل آنها را نمی توانند صید و مورد مصرف قرار دهند. این موضوع در روزهای اول دارای اهمیت زیادی است. چنانچه لاروها نتوانند غذا بخورند در مدت ۴۸ ساعت آینده تمام آنها بر اثر نخوردن غذا خواهند مرد.

مطلب مهم دیگر که در این مرحله باید دقت کافی بشود. مقدار غذایی که لاروها احتیاج دارند باید به همان اندازه برایشان بریزید. چنانچه اگر اضافه تر از مصرف آنها ریخته شود نوزادان میگو در آب شیرین بعد از چند ساعت می میرند و در آب تجزیه خواهند شد و خیلی سریع آب آلوده و کثیف می شود و همین امر باعث تلفات لاروها خواهد شد. برای اینکه درصد تلفات به پایین ترین حد ممکن برسد باید:

اولاً به لاروها فضای کافی اختصاص دهید و به مکان بزرگتری انتقال دهید

دوماً آلودگی آب را کنترل کنید در صورت مشاهده اولین تلفات خیلی زود آب را با آّب سالم و آماده تعویض کنید

ثالثاً بهتر است تا ۱۵۱ روز اول برای آب لاروها داروی متیلن آبی استفاده کنید تا از آلودگی و تلفات لاروها جلوگیری شود

طرز تشخیص جنسیت آنجل:

ماهی نر: ۱- نوک لوله اسپرم نر دوکی شکل و شبیه به نوک قلم نی می باشد. ۲- لب های پهن و ضخیم تری نسبت به ماده اش دارد و کمی دهانش بزرگتر است ۳- قوز روی سر نر دارای برآمدگی بیشتری نسبت به نوع ماده اش دارد ۴- باله زیرین بلندش در محل تلاقی با بدن زاویه باز ایجاد می کند.

ماهی ماده:۱- نوک لوله تخمدان درست شبیه به تخم و لبه آن گرد است ۲- لب های نازکتر و باریک تری دارد و کمی دهانش کوچکتر است ۳- قوز روی سر ماده دارای برآمدگی کمتری نسبت به نوع نر آن است ۴- باله زیرین بلندش در محل تلاقی با بدن زاویه ی قائمه ایجاد می کندو

مراقبت های ویژه از فرشته ماهی (آنجل)

فرشته ماهی دارای برخی خصوصیات است که به موقع باید به آنها توجه شود. گاهی اتفاق می افتد که ماهی اشتهای خود را از دست می دهد و هیچگونه علاقه ای به گرفتن غذا نشان نمی دهد. در اینگونه موارد بهترین کار تعویض غذا می باشد. به طور کلی فرشته ماهی علاقه ی زیادی به نوزاد پشه ها، دافنی، کرم خاکی تکه تکه شده، کرم سفید و کنسرو میگو دارد. در صورتی که پس از تعویض غذا، ماهی به هیچ یک از غذاهای ذکر شده علاقه ای نشان ندهد. حتماً باید به آنها بچه ماهی انواع گوپی و یا در صورت در دسترس بودن، بچه کوچک سایر ماهی ها از جمله ماهی رودخانه ای و غیره داد که سلامت آنها تضمین شده است داد. اگر اشتهای ماهی حتی با این غذا نیز باز نشود، باید آکواریوم و یا حداقل آب آن را تعویض نمود. بهترین pHدر این حالت ۶٫۸ است.

گاهی اتفاق می افتد که فرشته ماهی در کف آکواریوم به پهلو قرار گرفته و قدرت کنترل و تعادل خود را از دست میدهد. معمولاً ماهی که به این حالت دچار شود خواهد مرد. عواملی مانند شوک، ترسیدن و یا سرما باعث بروز این حالت می شوند.

آکواریوم حاوی آنجل باید دارای گیاهان آکواریومی باشد. وجود گیاه در داخل آکواریوم باعث جلوگیری از برخورد شدید ماهی به بدنه آکواریوم یا وسایل داخل بخصوص هنگام ترسیدن می شود. این ماهی در مقابل بیماری لکه سفید مقاومت زیادی دارد ولی برعکس مقاومت آن در برابر عوامل ایجاد بیماری بیرون زدگی چشم از حدقه بسیار کم بوده و در برخی موارد ابتلا به این بیماری باعث کور شدن آن می شود.

آنجل می تواند تولید صوت نماید. گاهی ممکن است آهنگ نسبتاً موزونی مانند در زدن از داخل آکواریوم شنیده شود. در اینگونه موارد اکثراً مشاهده می شود که یکی از فرشته ماهی های داخل آکواریوم حرکات نا موزونی با سر خود انجام می دهد. هنوز علت انجام آن به درستی معلوم نشده است. طبیعتاً این صداها را می توان در ماهی های درشت و بالغ مشاهده نمود ولی چون نگهداری ماهی های درشت مستلزم داشتن آکواریوم بزرگ و حرارت ۲۶ درجه سانتیگراد در تابستان و حداقل ۲۰ درجه سانتیگراد در زمستان است و اکثراً تامین این شرایط امکان پذیر نیست، لذا کمتر می توان صداهای تولید شده توسط آنها را شنید.

Tags
File engine/modules/userbox.php not found.

ارسال نظر

 • عکس خوانده نمی شود
  • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
   heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
   winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
   worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
   expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
   disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
   joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
   sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
   neutral_faceno_mouthinnocent

نظرات دیگران

در حال حاضر نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید !